Pasování prvňáčků na čtenáře

Dne 14.6. 2016 proběhlo ve všech prvních třídách slavnostní „Pasování prvňáčků na čtenáře“. Děti nejprve rodičům předvedly krátké pásmo básní a zazpívaly písně, které se ve škole naučily. Z písmenkové abecedy  naskládaly dvě věty.  První věta byla diktovaná, druhá věta byla napsána na tabuli psacím písmem. Poté již následovalo slavnostní pasování. Každý z žáčků musel přede všemi přečíst část pohádkového textu. Po přečtení byl královnami třídy mečem pasován na čtenáře a od pohádkových bytostí, které představovali žáci 6.B, obdržel drobné odměny. Bylo pasováno celkem 50 zdatných čtenářů.

Poděkování patří všem rodičům, kteří se přišli na své ratolesti podívat, ale též za pomoc a podporu , kterou dětem v průběhu celého školního roku věnovali. Velký dík patří ředitelce Městské knihovny ve Vrchlabí paní Mgr. Kubcové, která pro každé z dětí zajistila knihu s názvem „Knihožrouti“ a ozdobný odznáček s logem Městské knihovny Vrchlabí.