Akce školního parlamentu

Náš školní parlament uspořádal povelikonoční soutěž o nejlepší vajíčkovou pomazánku. Sešlo se nám jich krásných 17. Každá chutnala a vypadala úplně jinak, takže porotci to měli docela pestré. Pomazánky hodnotily dvě komise a každá určila první tři místa. Ochutnávání nás hodně bavilo, takže soutěže podobného typu budeme na škole podporovat 🙂

Den Země a 9.B

Den Země 2017

Když můžeme, rádi uděláme něco pro životní prostředí. Den Země u nás letos neprobíhá hromadně, ale jednotlivé třídy si tvoří vlastní program. Protože bylo ve čtvrtek 20. dubna krásné počasí, vyrazili jsme první se třídou 9.B. Byli jsme rozhodnuti, že posbíráme odpadky kolem Kačáku s tím, že nám stačí pár sáčků na odpad. Nestačily. Lužní les u rybníka byl takřka zamořen plastovými i skleněnými lahvemi, plechovkami a dalšími exotickými úlovky. Na loukách kolem Kačáku se také našlo dost „dárečků“. Vznikla velká hromada smetí, kterou přislíbili odvézt pracovníci technických služeb. Tímto jim děkujeme za spolupráci!