Roboti na škole

Dne 6. 6. 2016 navštívil naši školu pan Ing. Ivan Slimák Ph. D. ředitel vrchlabského závodu ŠKODA AUTO a.s. Společně s ním se na novou učebnu robotiky přišel podívat i pan RNDr. Michal Vávra – místostarosta města Vrchlabí a paní Renata Albrechtová z  Městského úřadu ve Vrchlabí. Všechny vzácné hosty přivítal ředitel školy pan Mgr. Jan Palátka.
Nová moderní multimediální učebna s 24 počítači a interaktivní tabulí byla pořízena z grantu od ŠKODA AUTO a.s a za přispění zřizovatele. Bude sloužit pro výuku robotiky, matematiky, jazyků
a dalších předmětů.
Zúčastnění hosté si prohlédli postavené roboty, které žáci naší školy sestrojovali v hodinách robotiky. Tu jsme v letošním školním roce začali nově vyučovat.
Žáci představili hostům 8 robotů, které ovládali pomocí programů, vysílačky, mobilního telefonu. Pan Slimák si se zájmem prohlédl všechny roboty, zkusil si řídit pásového robota a pozdravil všechny mladé robotiky. Dále pozval naše žáky na prohlídku vrchlabského závodu ŠKODA AUTO a.s.

Za toto pozvání děkujeme a moc se těšíme.