:: hlavní menu

 

.: home

.: o škole

.: seznamy

.: ekologická výchova

.: školní projekty

.: zájmová činnost

.: pronájmy zařízení

.: jidelna

:: kontakt

 

ZŠ Školní Vrchlabí

Školní 1336

543 01 Vrchlabí

 

tel: 499 421 563

 

e-mail:  palatka@zsskolnivr.cz

 

:: info o stránkách

stránky jsou optimalizovány pro rozlišení 800x600 a IE 5.0 a vyšší

 

[CNW:Counter]

Modelová klimatická konference

Modelová klimatické konference

Školní projekt střediska ekologické výchovy SEVER, který má žákům přiblížit problematiku změny klimatu, ukázat souvislosti lidských aktivit s globálním oteplováním a nalézt způsoby a možnosti, jak zabránit možným katastrofám.

 Skleníkový efekt je pro udržení teploty naší planety nepostradatelný. Dojde-li ale k zesílení vrstvy skleníkových plynů v atmosféře (oxid uhličitý CO2, metan CH4, vodní pára, ozon,…), planeta se začne přehřívat!!

Projektu se účastní žáci osmých ročníků v hodinách chemicko-biologického praktika, na vše dohlíží a koordinuje paní učitelka Vodnárková.

 Úvodní seminář 1.11.2012

28.11.2012 proběhla na Krajském úřadě Královéhradeckého kraje žákovská klimatická konference. Žáci, zástupci jednotlivých států světa hledali východiska, která zmírní globální oteplování a ochrání tak milióny lidí před ekologickou migrací v důsledku zániku jejich domoviny. Dohadovali množství snižování emisí CO2, hledali prioritní oblasti pro snižování obsahu CO2 a po dramatických jednáních nakonec i podepsali (kromě USA a Brazílie) dohodu Kjoto II. Paralelně s touto konferencí probíhá skutečná mezinárodní konference o globálním oteplování v Kataru.

Naši školu zastupovaly 2 týmy – tým USA a tým EU. Z klimatické konference byl pořízen videozáznam (D.Vodnárek).

ZMĚNY KLIMATU INFO: ZDE

ZPRÁVA SVĚTU O NOVÝCH POZNATCÍCH KLIMATOLOGIE: ZDE

Výsledek klimatické konference OSN v katarském Dohá 2012 : NOVINKY.CZ