:: hlavní menu

 

.: home

.: o škole

.: seznamy

.: ekologická výchova

.: školní projekty

.: zájmová činnost

.: pronájmy zařízení

.: jidelna

:: kontakt

 

ZŠ Školní Vrchlabí

Školní 1336

543 01 Vrchlabí

 

tel: 499 421 563

 

e-mail:  palatka@zsskolnivr.cz

 

:: info o stránkách

stránky jsou optimalizovány pro rozlišení 800x600 a IE 5.0 a vyšší

 

[CNW:Counter]

Skutečně zdravá škola

Skutečně zdravá škola je komplexní program zdravého školního stravování. Snaží se, aby si děti jídla vážily, dokázaly si jej vychutnat a věděly, odkud jídlo pochází a jak vzniká. Skutečně zdravá škola pomáhá dětem v rozvoji dovedností a návyků, které budou potřebovat ke zdravému a úspěšnému životu.

Program Skutečně zdravá škola pomáhá vytvářet ve školách a školních jídelnách kulturu zdravého stravování. Snaží se, aby školní jídelny nabízely zdravé a chutné pokrmy připravené z čerstvých a sezónních produktů, které nakoupily od místních zemědělců nebo potravinářů. Chce, aby děti nejen zdravě jedly, ale aby o zdravé výživě také věděly vše, co je důležité. Skutečně zdravá škola nastavuje protiklad trendu „fast food = rychlého jídla“, který nebuduje žádný vztah k jídlu a nutí k akceptování nekvalitních a nutričně nevyvážených potravin, nevhodných pro zdraví dětí i dospělých.

Naše vize:

Skutečně zdravé školy nabízejí dětem jídlo, které je chutné a zdravé. Pomáhají dětem také získat představu o tom, odkud jídlo pochází a jak se pěstuje nebo vyrábí. Umožňují svým žákům porozumět vztahům mezi jídlem, které jí, a světem, ve kterém žijí. Děti si ze školy odnášejí základy zdravých stravovacích návyků a důležité informace, díky kterým si v životě dokážou vybrat zdravé a kvalitní potraviny.

Hlavní stránky programu: http://www.skutecnezdravaskola.cz/

FOTODOKUMENTACE NAŠEHO PROJEKTU:

http://profesordv.rajce.idnes.cz/Skutecne_zdrava_skola/

 

Připravovaná školení pro zaměstnance školy, kuchyně, žáky i veřejnost:

Čerstvé sezónní produkty ve školní jídelně - vzdělávací seminář pro pracovníky školní jídelny, včetně praktického školení v kuchyni + Jak využít hodiny vaření pro vzdělávání dětí o jídle s kuchařem – lektorem Radimem Procházkou  12.5. 2015

Připravujeme zdravé svačinky spolu s dětmi – seminář pro rodiče a děti s Monikou Kopeckou 25.5.2015FOTO z BESEDY: http://profesordv.rajce.idnes.cz/Beseda_s_Margit_o_zdrave_vyzive/

 

Vzdělávací seminář pro pedagogy, rodiče a pracovníky školní jídelny „Zdravá výživa dětí - jak strava ovlivňuje zdraví, chování a učení dětí, co to je zdravá výživa - snadná pravidla pro každého, jak děti učit zdravě jíst, vysvětlení doporučení SZŠ“ se specialistkou na zdravotní prevenci a výživu Margit Slimákovou  2.6.2015.

Kritéria pro naší školu - odkaz ZDE

Zdravý jídelníček ze školní kuchyně: ZDE

Zápis z jednání akční skupiny : ZDE

Foto z exkurze na farmě: http://profesordv.rajce.idnes.cz/Farma_MEJSNAR/

 

Předchůdce projektu zdravé školy - Zdravě jíst, zdravě žít: info ZDE