:: hlavní menu

 

.: home

.: o škole

.: seznamy

.: ekologická výchova

.: školní projekty

.: zájmová činnost

.: pronájmy zařízení

 

 

:: kontakt

 

ZŠ Školní Vrchlabí

Školní 1336

543 01 Vrchlabí

 

tel: 499 421 563

 

e-mail:  palatka@zsskolnivr.cz

 

:: info o stránkách

stránky jsou optimalizovány pro rozlišení 800x600 a IE 5.0 a vyšší

 

[CNW:Counter]

Projekt ENERGIE – Malý energetický audit školy

Projekt Energie – Malý energetický audit  je školní projekt zaměřený na ekologickou výchovu. Projektu se účastní deset škol z celé České republiky, koordinátorem projektu je SEVER – Sdružení pro ekologickou výchovu z Horního Maršova.

Cílem projektu je seznámit žáky s různými způsoby získávání elektrické a tepelné energie a především naučit žáky, jak s energií šetřit. Úsporami energie přispíváme k ochraně životního prostředí. V projektu získávají žáci teoretické znalosti o obnovitelných a neobnovitelných zdrojích energie a prakticky si ověřují energetické nedostatky školní budovy. Na základě získaných vědomostí pak navrhnou možné úpravy, které by vedly ke snížení energetických ztrát  a úspoře finančních prostředků věnovaných na provoz školy.

Součástí projektu byla výstava ENERGIE – včera, dnes a zítra, která proběhla ve vstupní hale školy během listopadu (od 8.00 do 15.00 hod.). Výstava byla určena žákům, rodičům i všem ostatním občanům města Vrchlabí.

Na výstavě byly prezentovány obnovitelné i neobnovitelné zdroje energie i způsoby, jak s energií šetřit. Žáci i dospělí si mohli zasoutěžit a vyhrát úspornou kompaktní zářivku v soutěži -  Jak si všímám okolí. V této soutěži šlo o uvedení co nejpřesnějšího místa, ze kterého pocházely fotografie převážně obnovitelných zdrojů energie. Druhá soutěž – Není světlo jako světlo byla zaměřena na nejlepší žákovskou fotografii se světelným efektem.

 

Příklady některých fotografií:

 

Fotovoltaické články na ZŠ Školní

 

Solární kolektor – Křížlice

 

Malá vodní elektrárna – Vrchlabí - Podhůří

 

Konkrétním výstupem projektu ENERGIE bude instalace termostatických ventilů na radiátory v jižně orientovaných třídách. Termostatické ventily mají lépe regulovat teplotu ve třídách a zabraňovat tak zbytečnému přetápění. Významně tím sníží energii vynaloženou na vytápění školy.

 

 

Kromě termostatickych ventilů budou na stěnu za radiátory nalepeny i hliníkové reflexní fólie, které odrážejí sálající teplo zpět do místnosti a zabraňují tím unikání tepla infiltrací přes stěnu budovy.

 

Maketa solárního kolektoru