:: hlavní menu

 

.: home

.: o škole

.: seznamy

.: ekologická výchova

.: školní projekty

.: zájmová činnost

.: pronájmy zařízení

 

 

:: kontakt

 

ZŠ Školní Vrchlabí

Školní 1336

543 01 Vrchlabí

 

tel: 499 421 563

 

e-mail:  palatka@zsskolnivr.cz

 

:: info o stránkách

stránky jsou optimalizovány pro rozlišení 800x600 a IE 5.0 a vyšší

 

[CNW:Counter]

Projekt PTAČÍ ALEJ

Projekt Ptačí alej se zaměřil zejména na výzdobu interiéru školy. Snahou bylo vytvořit příjemnější prostředí pro žáky i učitele. Kromě estetického zážitku poskytnul tento projekt také prostor k výtvarnému a odbornému popisu vyobrazených přírodnin.

V Ptačí aleji je vyobrazeno 24 ptačích druhů na sedmi stromech a jednom komíně. Dravci jsou zde představeny černými siluetami na oknech chodby. Součástí projektu je i kazeta s hlasy ptáků, kterou je možné využít i ve výuce přírodopisu (k doptání u D.Vodnárka).

Bližší informace k ptákům vypracovali žáci sedmých tříd s využitím znalostí z přírodopisu a informatiky. Budky zhotovili žáci 9.B v hodinách pracovní činnosti.

Vlastní výtvarné realizace se v rámci pracovních činností a výtvarné výchovy ujaly ve školním roce 2001/2002 tyto žákyně devátých tříd:

Birmanová, Cermanová, Drahorádová, Fischerová, Gašpariková, Hejduková, Horáčková, Holmanová, Jiřičková B., Jiřičková L., Kociánová, Karavanová, Kučerová, Mašková, Peková, Piscová, Pohlová, Pokorná, Prouzová, Šimurdová, Šourková, Turková, Vacková a Waitová.

 

Obrázky k projektu:

 

 

Kalous ušatý

  

Čapí hnízdo

 

Ptačí budky

 

                      Realizace projektu časově omezena, z projektu čerpáno v další výuce.