Školy pro šetrnou turistiku

 

V rámci tohoto projektu se žáci seznamují s některými problémy, které jsou spojeny s turistikou v Krkonoších. Rozlišují, co je a není šetrná turistika (resp. hledají rozdíly s konvenční turistikou). Absolvují hledačku a naučnou cestu v Horním Maršově, zahrají si simulační hru o šetrné turistice. Hlavní náplní projektu je výroba questu ve Vrchlabí.
Shrnutí projektu proběhlo na závěrečné konferenci, které se zúčastnily třídní kolektivy z Vrchlabí, Rokytnice n.J. a z Trutnova.
Konference proběhla 2.3.2017 ve velké zasedací místnosti na zámku ve Vrchlabí. Žáci jednotlivých škol prezentovali svoji práci na tvorbě questů, odpovídali na dotazy hodnotící poroty. Tu zastupovala Hana Kulichová z ekostřediska SEVER, za Správu KRNAP vystupoval Jakub Kašpar. Vrchlabská škola byla zastoupena žáky 7.A – E. Montagnová, N. Šidová, M. Kuželová, H. Blímová, J. Tomíček a A. Dost, pod vedením paní učitelky Věry Vodnárkové.

V rámci tohoto projektu vznikl  ve Vrchlabí již třetí quest –
S Gendorfem do Pekla a zpět, ke stažení ZDE.

 

Koordinátorem projektu – SEVER Horní Maršov, realizováno za finanční podpory Státního fondu životního prostředí a Ministerstva životního prostředí ČR.