Výstava výtvarných prací v Domě Kryštofa z Gendorfu

13.5. proběhla vernisáž výtvarných prací žáků naší školy se zaměřením na přírodu a ochranu tetřívka obecného v Krkonoších. O ochraně přírody promluvil pan ředitel Palátka, mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný, ornitolog a autor komiksu Zachraňme Krakonošova kuřátka Dušan Vodnárek. Za Město Vrchlabí přítomné přivítala paní Mikšíková. Poděkování patří našim žákům, učitelům a kurátorce výstavy Věře Vodnárkové. Své příběhy z živočišné říše přečetli Martina Petráková a Samuel Kettner, vernisáž zpěvem otevřel pěvecký sbor p.u. Formanové, Liščata.

Výstava veřejnosti otevřena 14.5. – 25.5.2019, nad knihkupectvím KaT, ul. Pražská.

Dinopark v Polsku

Výlet do Dinoparku Szklarska Poreba

Ve čtvrtek 9. 5. 2019 se v rámci projektu „Vrchlabí a Kowary
– 8 škol společně“ vydali vybraní žáci 5. tříd spolu se žáky 4. tř. ze ZŠ nám. Míru do Dinoparku ve Szklarské Porebě v Polsku. Po menší komplikaci (kontrola silniční policií) jsme zdárně dorazili na místo. V dinoparku jsme navštívili kino 6D, vnější expozici modelů dinosaurů, vyřádili jsme se na prolézačkách a v lanovém parku. Setkali jsme se se žáky z Kowar a zbyl i čas na zakoupení občerstvení a suvenýrů.