Veselá věda – informace

Dobrý den,
ozýváme se z organizace Veselá věda, která za běžných okolností na cca 500 školách po celé ČR pořádá kroužky zábavných vědeckých pokusů pro děti z 1. stupně.

Protože jsou nyní školy zavřené a kroužky přerušené, začali jsme spolupracovat s Českou televizí na programu UčíTelka, kde nás děti mohly vidět v úterý 7. a ve čtvrtek 9. dubna.

Kromě toho na našem Youtube kanálu vždy ve čtvrtek zveřejňujeme jedno zábavně-naučné video na různá témata z oblasti přírodních věd, součástí kterého je i návod na pokusy, které si děti mohou dělat samy doma (většinou bez pomoci dospělého). Zatím jsme probrali Jarní rostlinky a klíčení, Co to jsou viry a jak se před nimi chránit a Hravé hmoty. Každý týden přidáváme novou epizodu.

Rádi bychom Vám tímto poskytli naše badatelská videa jako možný doplněk k rozšíření on-line výuky prvouky a přírodovědy na 1. stupni a věříme, že i učitelé a děti je uvítají. Víme, že děti i rodiče mají někdy školních povinností moc a není dobré je přetěžovat.  Proto jsou videa koncipována tak, aby dětem zprostředkovala zábavu a inspiraci pro trávení volného času a nepřidávala domácí úkoly. 

Jestli se Vám myšlenka líbí, prosím, sdílejte ji s rodiči a hlavně dětmi. Videa jsou během uzavření škol zdarma. Budeme rádi, když se do společného bádání s námi zapojí co nejvíc dětí. Odkaz na YouTube kanál, kde jsou videa umístěna, je zde. A pro jistotu, kdyby proklik nefungoval posíláme vykopírovaný celý odkaz tady:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLJHHveFosbSxQ22mUYx85bP9whyXRn42b

Informace 9.ročníky

Vzhledem k mimořádné situaci jsou zápisové lístky (zatím pouze do učebních oborů) k vyzvednutí v kanceláři školy do 17. 4. 2020.
Kancelář je otevřena od 9:00 do 13:00.
(V jiný čas po telefonické dohodě)

Nevyzvednuté lístky budou odeslány doporučeně po 20. 4. 2020