Informace 16.3.2020

Výuka na dálku
Vyučující využívají ke kontaktování žáků a rodičů emailové adresy či elektronickou žákovskou knížku. Bakaláři postupně aktualizují své programy v souvislosti s novou situací.
V případě problémů s přihlášením kontaktujte školu přes emaily.
Pokud je nefunkční přihlášení do EŽK, pište na adresu [email protected] a bude vám vygenerováno a zasláno nové heslo a uživatelské jméno. Prosím uvádějte třídu.
Preferujte prosím tento způsob komunikace se školou.

Výuku zavádí i program ČT2
Řada výukových videí je na YOUTUBE.
Zdrojů na internetu je mnoho.

Výuka na internetu Didakta.cz

Na webových stránkách nabízíme všem školám, které používají naše online řešení, možnost zpřístupnění veškerého obsahu Didakty i pro domácí přípravu žáků, a to zcela zdarma.

Přístupové kódy na www.didakta.cz pro vaši školu:
Login: [email protected]
Heslo: NM9H

aplikace jsou určeny pro PC a tablety s OS Windows 7, 8, 10

• ke spouštění našich výukových materiálů důrazně doporučujeme využít naši vlastní aplikaci DidaktaCZ projektor, spíše než webový prohlížeč, kde jsou již značně omezeny možnosti spouštění obsahu Adobe Flash. Aplikaci DidaktaCZ projektor je možné stahovat z tohoto linku http://www.didakta.cz/DidaktaCZ-Setup-1.0.0.zip.
  • upozorňujeme, že pro uživatele z řad žáků v domácnosti vzhledem k množství škol zapojených v projektu DidaktaCZ (téměř 2000) neposkytujeme z kapacitních důvodů živou technickou podporu na telefonních linkách společnosti, veškeré případné technické informace jsou uvedeny na našem webu v sekci Podpora
  • prosíme rodiče, aby prozatím nesdíleli přihlašovací údaje se svými známými, protože by mohlo dojít ke geometrickému růstu zatížení serverů a služba by se mohla silně zpomalit, případně zůstat po nějaké časové období i nedostupná (během dnešního dne  15.3. budeme pracovat na posílení kapacity serverů, může docházet ke krátkodobým výpadkům).

Akce platí do odvolání – předpokládáme, že do doby nástupu žáků zpět do škol.

Vláda uzavřela od 11. 3. 2020 školy

Dle nařízení vlády se od zítra do odvolání ruší výuka na všech školách.
Žáci se budou připravovat samostatně doma, dle instrukcí učitelů.
Vzhledem k náhlé informaci bude nutné připravit pro žáky samostatnou práci. Postupně ji budeme zveřejňovat na webových stránkách a v elektronické žákovské knížce.

Tiskopisy na „Ošetřovné“ pro zákonné zástupce jsou k dispozici v kanceláři školy.

nařízení vlády

Finanční gramotnost – soutěž

Soutěž finanční gramotnost

Obě družstva naší školy úspěšně prošla okresním kolem a postoupila do krajského kola této soutěže.
Krajské kolo dne 27.2.2020
1.stupeň – 1. místo – postup do celostátního kola
2.stupeň – 2. místo

Radost z vítězství mladších žáků trochu kalí dnes vyhlášené opatření vlády. Ale velká gratulace jim náleží.

Termín celostátního finále v Praze bude upraven podle epidemiologické situace, termín 27. 3. 2020 se z důvodu karantény ruší.

Školní, okresní a krajská kola se konají prostřednictvím on-line soutěžního systému, celostátní finálová kola prezenční formou v České národní bance v Praze v rámci týdne finančního vzdělávání – GLOBAL MONEY WEEK.

TETŘÍVEK

Pro Správu KRNAP pracovníci ekostřediska SEVER pilotovali výukový program o tetřívkovi v Krkonoších. Žáci se nejprve seznámili s krkonošskou přírodou jako takovou, poté formou simulační hry podnikali v Krkonoších tak, aby vydělali peníze a zároveň umožnili existenci tetřívka obecného v krkonošské přírodě. Na závěr shrnuli strategie podnikatelských činností i příčiny úbytku tetřívka v našem parku – rušení turisty v místech se zákazem vstupu, stále více sjezdovek s vleky, nočním provozem fragmentuje krajinu, sběrači borůvek s hřebeny snižují potravní nabídku, …

Fotogalerie ZDE