ROBOTIÁDA 2019

Obrovská gratulace našim Lišákům, kteří se umístili ve veliké konkurenci na třetím místě.

FOTOGALERIE a info ze soutěže:

ROBOTIÁDA  v Brně  a 3. místo  pro ZŠ – ŠKOLNÍ Vrchlabí

Letos o jarních prázdninách jsme se již po druhé  zúčastnili této největší mezinárodní robotické soutěže, konané v ČR. Podařilo se nám zúročit loňské zkušenosti a do Brna jsme tentokrát vyslali dva soutěžní týmy.  ELEKTRONKY Z VRCHLABÍ – ve složení Karolína Karásková , Daniela Hanuláková a Zuzana Valentová – bojovaly statečně v konkurenci  více jak 100 týmů z několika zemí. Získaly vynikající 16. místo v disciplíně Dálkový medvěd, 29. místo  ve Sprintu a 35. místo  v soutěžní disciplíně Čára, kde se většině týmů nepodařilo  zajet ani jednu  platnou jízdu.

Tým chlapců – LIŠÁCI Z VRCHLABÍ ve složení Adam Dost, Dominik Dost, Jiří Tomíček         a Kryštof Javůrek získali  vynikající  3.  místo v kategorii  FREESTYLE.  Adam Dost sestrojil pro tuto soutěž tiskový plotr, který automaticky tiskne zvolená slova. Adam měl výbornou prezentaci  svého robota.  Nezapomněl zmínit, že takovýto robot by mohl mít uplatnění v průmyslu, kde by  pomocí laseru mohl vyřezávat přesné součástky, nebo pracovat v grafickém studiu. Tato výborná prezentace pomohla týmu zajistit potřebný počet bodů k získání cenné bronzové pozice.

Dále chlapci získali vynikající  7. místo ve Sprintu, 28. místo v disciplíně Dálkový medvěd a 39. místo v klasické Čáře. Naši žáci si  soutěž užívali a za celoroční poctivou práci v kroužku robotiky sklidili zasloužené ovoce.  Oba týmy ze ZŠ – ŠKOLNÍ splnily všechny disciplíny, ve kterých startovaly, a to je nesmírně cenné. Nejde však pouze o dobré umístění, které samozřejmě potěší, ale hlavně o získávání zkušeností a motivace pro další práci.

Rád bych zmínil i podporu zřizovatele školy, Města Vrchlabí, neboť právě z jeho grantu naše škola realizuje  robotický kroužek, jehož účastníci v Brně soutěžili. Nesmím opomenout ani  tradiční spolupráci se závodem ŠKODA AUTO A.S. VRCHLABÍ.  Naši žáci pravidelně navštěvují tréninkové a vzdělávací centrum, kde je pro ně vždy připraven atraktivní program. ŠKODA  AUTO A.S.  přispívá i finančně na posilování technického vybavení  školy.

Na závěr musím poděkovat samozřejmě  žákům za vzornou reprezentaci školy a našeho města .

RNDr. Milan Sedláček –  učitel ZŠ Školní Vrchlabí.