Archiv rubriky: Aktuality

Informace 16.3.2020

Výuka na dálku
Vyučující využívají ke kontaktování žáků a rodičů emailové adresy či elektronickou žákovskou knížku. Bakaláři postupně aktualizují své programy v souvislosti s novou situací.
V případě problémů s přihlášením kontaktujte školu přes emaily.
Pokud je nefunkční přihlášení do EŽK, pište na adresu kajcevska@zsskolnivr.cz a bude vám vygenerováno a zasláno nové heslo a uživatelské jméno. Prosím uvádějte třídu.
Preferujte prosím tento způsob komunikace se školou.

Výuku zavádí i program ČT2
Řada výukových videí je na YOUTUBE.
Zdrojů na internetu je mnoho.

Výuka na internetu Didakta.cz

Na webových stránkách nabízíme všem školám, které používají naše online řešení, možnost zpřístupnění veškerého obsahu Didakty i pro domácí přípravu žáků, a to zcela zdarma.

Přístupové kódy na www.didakta.cz pro vaši školu:
Login: crna1586@didakta.cz
Heslo: NM9H

aplikace jsou určeny pro PC a tablety s OS Windows 7, 8, 10

  • ke spouštění našich výukových materiálů důrazně doporučujeme využít naši vlastní aplikaci DidaktaCZ projektor, spíše než webový prohlížeč, kde jsou již značně omezeny možnosti spouštění obsahu Adobe Flash. Aplikaci DidaktaCZ projektor je možné stahovat z tohoto linku http://www.didakta.cz/DidaktaCZ-Setup-1.0.0.zip.
  • upozorňujeme, že pro uživatele z řad žáků v domácnosti vzhledem k množství škol zapojených v projektu DidaktaCZ (téměř 2000) neposkytujeme z kapacitních důvodů živou technickou podporu na telefonních linkách společnosti, veškeré případné technické informace jsou uvedeny na našem webu v sekci Podpora
  • prosíme rodiče, aby prozatím nesdíleli přihlašovací údaje se svými známými, protože by mohlo dojít ke geometrickému růstu zatížení serverů a služba by se mohla silně zpomalit, případně zůstat po nějaké časové období i nedostupná (během dnešního dne  15.3. budeme pracovat na posílení kapacity serverů, může docházet ke krátkodobým výpadkům).

Akce platí do odvolání – předpokládáme, že do doby nástupu žáků zpět do škol.

Vláda uzavřela od 11. 3. 2020 školy

Dle nařízení vlády se od zítra do odvolání ruší výuka na všech školách.
Žáci se budou připravovat samostatně doma, dle instrukcí učitelů.
Vzhledem k náhlé informaci bude nutné připravit pro žáky samostatnou práci. Postupně ji budeme zveřejňovat na webových stránkách a v elektronické žákovské knížce.

Tiskopisy na „Ošetřovné“ pro zákonné zástupce jsou k dispozici v kanceláři školy.

nařízení vlády

Finanční gramotnost – soutěž

Soutěž finanční gramotnost

Obě družstva naší školy úspěšně prošla okresním kolem a postoupila do krajského kola této soutěže.
Krajské kolo dne 27.2.2020
1.stupeň – 1. místo – postup do celostátního kola
2.stupeň – 2. místo

Radost z vítězství mladších žáků trochu kalí dnes vyhlášené opatření vlády. Ale velká gratulace jim náleží.

Termín celostátního finále v Praze bude upraven podle epidemiologické situace, termín 27. 3. 2020 se z důvodu karantény ruší.

Školní, okresní a krajská kola se konají prostřednictvím on-line soutěžního systému, celostátní finálová kola prezenční formou v České národní bance v Praze v rámci týdne finančního vzdělávání – GLOBAL MONEY WEEK.

TETŘÍVEK

Pro Správu KRNAP pracovníci ekostřediska SEVER pilotovali výukový program o tetřívkovi v Krkonoších. Žáci se nejprve seznámili s krkonošskou přírodou jako takovou, poté formou simulační hry podnikali v Krkonoších tak, aby vydělali peníze a zároveň umožnili existenci tetřívka obecného v krkonošské přírodě. Na závěr shrnuli strategie podnikatelských činností i příčiny úbytku tetřívka v našem parku – rušení turisty v místech se zákazem vstupu, stále více sjezdovek s vleky, nočním provozem fragmentuje krajinu, sběrači borůvek s hřebeny snižují potravní nabídku, …

Fotogalerie ZDE

Robotiáda Brno 2020

ZŠ ŠKOLNÍ JIŽ PO TŘETÍ NA ROBOTIÁDĚ V BRNĚ
Letos se již po třetí naše 2 družstva mladých robotiků zúčastnila mezinárodní robotické soutěže v Brně. Výrazně omlazené soutěžní týmy reprezentovaly naší školu ve čtyřech disciplínách. V konkurenci 190 týmů se EKTRONKY a LIŠÁCI z Vrchlabí opět neztratili. Dívky ve složení Zuzana Valentová, Daniela Hanuláková a Tereza Venclová soutěžily ve třech disciplínách – dálkový medvěd, sledování černé čáry a sprint. Nejzkušenější Karolína Karásková bohužel před odjezdem do Brna onemocněla, a tak svým kamarádkám nemohla pomoci. Chlapci Pavel Novotný, František Trkan, Antonín Mrkva a Martin Kobrle soutěžili navíc ještě v kategorii freestale. Pavel Novotný a František Trkan sestrojili pro tuto kategorii robotickou ruku. Jedná se o zjednodušený model lidské ruky, který by se mohl používat při práci s výbušninami, nebo všude tam, kde by hrozilo nebezpečí poranění lidské končetiny.
Konkurence je v Brně každým rokem vyšší a vyšší. Letos se soutěže účastnily týmy z 9 zemí a tak soutěž opravdu může být označena jako mezinárodní. Pro všechny soutěžící je to cenná zkušenost a inspirace pro další práci. Naši žáci v konkurenci 190 tymů získali 11. místo ve freestylu, 14. místo ve sprintu, 16. místo v dálkovém medvědovi, 58. a 60. místo ve sledování černé čáry.
Na soutěž v Brně jsme se poctivě připravovali v kroužku robotiky. Děti ladily roboty a trénovaly na brněnské klání během ledna a února prakticky každé volné odpoledne. Poctivá práce se vyplatila a naše Elektronky a Lišáci si soutěž užili a rozhodně v Brně neudělali ostudu.
Rád bych zmínil i podporu zřizovatele školy – Města Vrchlabí, neboť právě z jeho grantu naše škola realizuje robotický kroužek. Nesmím opomenout ani tradiční spolupráci se závodem ŠKODA AUTO A.S. VRCHLABÍ. Naši žáci pravidelně navštěvují tréninkové a vzdělávací centrum, kde je pro ně vždy připraven atraktivní program. ŠKODA AUTO A.S. přispívá i finančně na posilování a modernizaci technického vybavení školy.
Na závěr musím poděkovat samozřejmě žákům za vzornou reprezentaci školy a města Vrchlabí.
RNDr. Milan Sedláček – učitel ZŠ Školní Vrchlabí.

FOTO ZDE